چهارشنبه, 9 مهر 1399
  • ساعت : ۱۳:۴۹:۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ 
  • کد خبر : ۱۸۷۵۴۶
نشست عمومی مركز خدمات سرمایه گذاری استان تهران برگزار شد
در راستاي اجراي برنامه ها و اقدامات توسعه سرمايه گذاري استان تهران، نشست عمومی آبان ماه 98 مرکز خدمات سرمایه گذاری استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، در ادامه سلسله نشست هاي عمومی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در سال 98، نشست عمومي آبان ماه با حضور دكتر سید علی‌محمد موسوی معاون وزیر و رئیس‌کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، دكتر انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان، فرزانه دهنادی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان و جمعی از مدیران و نمايندگان تام الاختيار دستگاههای اجرایی در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تهران برگزارشد.

 

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ضمن خوش آمدگویی و تبریک به مناسبت فرارسیدن ولادت با سعادت پیامبر اکرم صلوات و الله علیه و  امام جعفرصادق علیه السلام و هفته وحدت، حسن تقارن این نشست با ایام هفته وحدت به عنوان نماد همدلی و تعامل را زمينه ساز تعامل و همکاری بیش از پیش دستگاه ها دانسته و اظهار اميدواري كرد: با همكاری همه اعضاء، استان بتواند دستاوردهای خوبی در زمینه جذب و حمایت از سرمایه گذاری کسب نماید.

 

 در ادامه، فرزانه دهنادی گزارشی از میزان سرمایه گذاری خارجی در استان ارائه و عنوان نمود: شروع تحریم ها و کاهش سرعت در جذب سرمایه گذاری خارجی، فرصتی را برای این مرکز بوجود آورد تا در راستای حفظ وضعیت موجود سرمایه گذاری خارجی، اقدامات محتوايي، بسترسازي و مطالعاتی در استان انجام دهيم و با تدوين و ارائه نتايج اقدامات انجام شده بصورت بسته هاي سرمايه گذاري استان تهران به بازار بین المللی دستاورد خوبی را در این حوزه كسب نمائيم.

 

در این نشست، دكتر محسنی بندپی ضمن اشاره به تصویب سند توسعه شهرستانهای استان براساس ظرفیت ها، استعدادها و اقلیم استان اظهار نمود: استان تهران فرصت ها و ظرفيت هاي ويژه اي دارد از جمله، نيروي انساني و جمعيت موجود در استان تهران ظرفیت ارزشمندی است كه می بایست در برنامه ریزی های این مرکز مدنظر قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: درشرایط فعلی اقتصاد کشور حفظ اشتغال موجود و رونق تولید دو رسالت مهم و اصلی این مرکز است.

 

در ادامه نشست، دكتر موسوی ضمن اشاره به نقش و جايگاه استان در اقتصاد كشور از جمله در زمينه هاي سرمايه گذاري خارجي اظهار داشت: باتوجه به شرايط استان تهران، مركز بايد بيشتر به سمت اولويت هاي سرمايه گذاري متناسب با سند توسعه به ويژه صنایع  های تک و تورسیم سلامت حرکت و تمركزکند.

 

معاون وزير اقتصاد با برشمردن مشكلات و چالشهاي موجود پيش روی پروژه هاي سرمايه گذاري و اهميت رسيدگي ويژه  به اين مشكلات، اضافه نمود: چنانچه ما با سرمايه گذاران موجود درست و قانوني رفتار كنيم خود اين موضوع توسط سرمايه گذاران خارجي به سرمايه گذاران جديد منتقل گرديده و اثر مهمي دارد.

 

دكتر موسوی با اشاره به رشد سرمايه گذاري در كشور نسبت به سال گذشته اظهار داشت: تحریم های ظالمانه علیه کشور كه محدوديت هاي را در اين زمينه ايجاد كرده است باعث شده ما تمركز براستراژی حفظ و صیانت از سرمایه گذاران موجود داشته باشيم و بطور ويژه به رفع چالشهاي آنان كمك كنيم.

 

اين گزارش مي افزايد، در اين نشست پس از ارائه نكته نظرات اعضاي حاضر در نشست و جمع بندي مطالب، برهمكاري و تعامل بيشتر دستگاه هاي اجرايي با مركز تاكيد و مقرر شد، نتايج اقدامات و برنامه هاي مركز و نحوه همكاري ساير دستگاه ها در اين زمينه گزارش و ارزيابي گردد.

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0