چهارشنبه, 9 مهر 1399
  • ساعت : ۱۶:۳۴:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ 
  • کد خبر : ۱۸۸۶۹۴
نشست شورای هماهنگی مدیران استانی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان تهران برگزار شد
نشست شورای هماهنگی مدیران استانی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی، بانک ها و بیمه ها در راستای توسعه اقتصادی استان در محل ساختمان مرکزی بیمه ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، در ابتدای نشست، سید ناصر مبرقعی عضو موظف هیات مدیره بیمه ایران بعنوان میزبان، ضمن خوشامدگویی به اعضای شورا، گزارشی از عملکرد، چالشهای پیش رو صنعت بیمه و توفیقات بیمه ایران ارائه کرد.

 

وی ضمن اشاره به اهمیت صنعت بیمه عنوان کرد: برنامه تحول و توسعه اقتصادی بدون توجه علمی و کاربردی نسبت به مقوله بیمه قطعاً در یک مقاطعی با چالش روبرو خواهد شد.

 

مبرقعی اضافه کرد: فرهنگ سازی بیمه باید در راستای انتقال تفکر اهمیت بیمه از بخش دولتی به بخش خصوصی حتی نفوذ در اقتصاد خانوارها باشد. بطور مثال فرهنگ سازی در کشور هند به گونه ای اتفاق افتاده است حتی خانواده هایی که در تامین سبد غذایی روزانه مشکل دارند دارای بیمه زندگی هستند.

 

در ادامه با بیان این مطلب اشاره کرد: شاخص نفوذ بیمه در ایران 2.4 درصد است که نسبت به ضریب متوسط 5.1 بین المللی و پیش بینی ضریب 7 در برنامه ششم توسعه کشور بسیار کم است.

 

براساس این گزارش فرزانه دهنادی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، در ادامه این نشست ضمن اشاره به مشکلات و چالش های پیش رو صنعت بیمه اظهار کرد: بی تردید صنعت بیمه در تقویت، تسهیل، رونق فعالیت های اقتصادی و اشتغال یکی از ارکان مهم اقتصادی است.

 

وی افزود: ضریب نفوذ بیمه یکی از شاخص های توسعه اقتصادی هر جامعه است. با توجه به ظرفیت های موجود در شاخص بیمه زندگی، با فرهنگ سازی می توانیم سرمایه های کوچک خانوارها را به سمت ظرفیت های اقتصادی هدایت و نقش موثری در توسعه اقتصادی استان داشته باشیم.

 

در ادامه، دهنادی ابراز امیدواری کرد: با مرور مجدد و اصلاح آئین نامه سرمایه گذاری بیمه مرکزی ایران، صنعت بیمه بتواند در عرصه بین المللی از جایگاه خوبی برخوردار شود.

 

در پایان این گزارش می‌افزاید، اعضای حاضر در نشست ضمن اظهار نظر پیرامون موضوعات مطروحه و جمع‌بندی مطالب توسط نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران با تصویب برخی از پیشنهادهای ارائه شده پایان یافت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0