چهارشنبه, 9 مهر 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ 
  • کد خبر : ۱۹۰۰۱۵
اظهارات وزیر اقتصاد در سومین نشست هم اندیشی صاحبنظران جوان اقتصادی با موضوع مولدسازی دارایی ها:
پروژه مولد سازی دارایی های دولت در سال ۱۳۹۴ بعنوان یكی از پروژه های وزارت اقتصاد در راستای تحقق اهداف سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی، تصویب شد و از ابتدای سال ١٣٩٥ در دست اجرا است/ مولد سازی دارایی های دولت جوانب مختلفی دارد كه از جمله آنها، حاكمیت انضباط مالی در هزینه های دولت و تقویت كارایی و اثربخشی دارایی های دولت می باشد/ مولد سازی دارایی های دولت، مجموعه دارایی های قوای مختلف كشور را شامل می شود/ لایحه "مولد سازی دارایی های دولت" در دست تدوین است ‌‌و امیدواریم این لایحه تا پایان سال جاری تقدیم هیأت دولت شود/ از اقتصاد دانان و صاحب نظران درخواست می شود نظرات مشورتی خود را در خصوص این لایحه از طریق شبكه تعاملی تحلیلگران جوان اقتصاد ایران (اكونت) به وزارت اقتصاد ارسال كنند/ همان طور كه واگذاری اموال دولت با هدف مولد سازی آنها، حتما باید در فضایی شفاف و كاملا رقابتی انجام شود، ارزیابی و قیمت گذاری دارایی های دولت نیز باید بصورت رقابتی صورت گیرد
وزیر امور اقتصادی و دارایی در سومین نشست هم اندیشی صاحبنظران جوان اقتصادی، با موضوع مولد سازی دارایی های دولت، اظهار داشت: پروژه مولد سازی دارایی های دولت در سال ۱۳۹۴ بعنوان يكي از پروژه های وزارت اقتصاد در راستاي تحقق اهداف سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتی، تصويب شد و از ابتداي سال ١٣٩٥ در دست اجرا است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با بیان این مطلب در این جلسه که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد، اظهار داشت: مولد سازی دارایی های دولت جوانب مختلفی دارد که از جمله آنها حاکمیت انضباط مالی در هزینه های دولت و تقویت كارايي و اثربخشي دارایی های دولت مي باشد.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: مولد سازی دارایی های دولت، مجموعه دارایی های قوای مختلف کشور را شامل می شود.

دژپسند با بیان اینکه قصد ما از مولد سازی دارایی های دولت، اهرم کردن دارایی های دولت برای توسعه اقتصادی است، افزود: دستگاه های دولتی باید به این موضوع، به گونه ای ورود و مديريت کنند که پس از یک دوره زمانی مشخص، دیگر هیچ دارایی غیر مولد و راکد دولتی روی زمین نمانده باشد.

وی با اعلام اینکه لایحه "مولد سازی دارایی های دولت" در وزارت اقتصاد در دست تدوین است ‌‌و امیدواریم این لایحه تا پایان سال جاری تقدیم هیأت دولت شود، گفت: از اقتصاد دانان و صاحب نظران درخواست می شود نظرات مشورتی خود را در خصوص این لایحه از طریق شبکه تعاملی تحلیلگران جوان اقتصاد ایران (اکونت) به وزارت اقتصاد ارسال کنند.

وزیر اقتصاد یادآور شد: بر اين باوريم، همان طور که واگذاری اموال دولت با هدف مولد سازي آنها، حتما باید در فضایی شفاف و کاملا رقابتی صورت گیرد، وی افزود: ارزیابی و قیمت گذاری دارایی های دولت نیز باید بصورت رقابتی انجام شود.

دژپسند در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برگزاری جلسات با صاحبنظران جوان اقتصادی و فعالیت شبکه تعاملی تحلیلگران جوان اقتصادی، جلساتی دوسویه و در راستای استفاده از ظرفیت های نخبگان جوان کشور برای غنای سیاست گذاری های اقتصادی است.

وی افزود: از مشارکت جدی صاحبنظران جوان در چند ماهه اخیر و ارائه انتقادات، نظرات و پیشنهادات کارساز و تاثیر گذار آنان در جریان سیاست گذاری و تصمیم سازی های معاونت های مختلف وزارت اقتصاد، قدر دانی می نمایم و‌ امیدوارم این روند با تعاملي موثرتر، به صورت جدی تر تداوم یابد.

وزیر اقتصاد گفت: از فعالیت های اصحاب رسانه بویژه رسانه ملی بابت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی خوبی که تا کنون‌ از محتوای اینگونه جلسات هم اندیشی داشته اند، تشکر می نمایم.

وی افزود: بی گمان بدون همکاری و همیاری اصحاب رسانه، نمي توان در فرهنگ سازی، هم اندیشی، و استفاده از ظرفیت های نخبگی در سیاست گذاری های اقتصادی به طور کامل به موفقیت دست یافت.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه، براي قطع اتصال دولت به درآمدهای نفتی، بايد در ساختار بودجه كل كشور و درآمد های دولت، تحول اساسی ایجاد کرد، یادآور شد: علاوه بر اينها یکی از مهم ترین اقدامات، نظارت مالی بر هزینه هاي دولت است که به بهبود ساختار هزینه ای کشور کمک کرده و مي تواند نیاز به منابع نفتی را به حداقل برساند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0